рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 8.23/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Животната приказна на Нелсон Мандела е раскажана во оваа адаптација на неговата автобиографија, со детали за неговиот живот во раната фаза, за неговото образование, 27-годишната робија и претседателството...
Филмот „Мандела: Долг пат до слободата“ е заснован на истоимената автобиографија од јужноафриканскиот претседател Нелсон Мандела, која раскажува за неговиот живот, за созревањето, образованието и 27-те години во затвор пред да стане претседател и да работи на обнова на земјата со сегрегирано општество.

Слики

Sony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionМандела: Долг пат до слободатаМандела: Долг пат до слободатаМандела: Долг пат до слободатаМандела: Долг пат до слободатаМандела: Долг пат до слободатаМандела: Долг пат до слободатаМандела: Долг пат до слободатаМандела: Долг пат до слободатаМандела: Долг пат до слободатаМандела: Долг пат до слободата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Црни клановац (2018)

  денес
  image
  Визионарски редатељ Спике Лее доноси нам невјеројатну истиниту причу о америчком јунаку. Ране су 1970-е године, а Рон Сталлwортх (Јохн Давид Wасхингтон) постаје...
 • Папилон (1973)

  денес
  image
  Погрешно уапсен и обвинет поради убиство кое не го извршил, Французинот Хенри Шариер, наречен „Папилон, (Пеперуга) осуден е на доживотна казна во колонијата Св....
 • Дама у злату (2015)

  денес
  image
  Када 80-годишња Јеврејка Марија Алтман (Хелен Миррен) сазна да би најславнији портрет Густава Климта требало да буде у њеном власништву, започиње беспоштедну...
 • Богови и чудовишта (1998)

  денес
  image
  Биографска драма за последните денови на големиот британски режисер, Џејмс Вејл, креаторот на хорор класиката „Франкенштајн. Филмот има освоено Оскар за најдобро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.