СОДРЖИНА

Една масерка не може да си ја врши работата кога добива чудна и ненадејна аверзија на телесен контакт. Во меѓувреме, забарската ординација на нејзиниот брат добива нов живот кога клиентите го бараат неговиот „исцелителски допир“.
Еби е популарна масерка и девојка со слободен дух, а нејзиниот брат Пол ги сака рутината и конвенциите, водејќи не толку успешна забарска ординација, барајќи помош од неговата емоционално отрпната ќерка Џени. Одеднаш, преобразбата ги допира сите. Еби развива неконтролирана аверзија на телесен контакт, а тоа не само што ја онеспособува професионално туку го уништува и нејзиниот бурен љубовен живот со нејзиното момче. Во меѓувреме, гласовите за „исцелителскиот допир“ на Пол чудесно ја заживуваат неговата ординација, како и неговиот живот надвор од работата. Додека Еби минува низ криза на идентитетот, нејзиниот порано скептичен брат открива целосно нова страна во себе.

Слики

ДопирДопирДопирДопирДопирДопирДопирДопирДопир

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нераздвојни (2016)

  недела
  image
  Фелипе је богати бизнисмен који због несреќе постане квадриплегичар и тражи асистента терапеута. Неколико их је високо квалификованих, али он одлучи да запосли...
 • Нејзиниот најдобар пријател (2008)

  недела
  image
  Мери е цинична музичка критичарка. Нејзиниот брак е пропаднат, а таа не е во состојба да се помири со тоа и не сака повторно да се отвори за љубовта. Поминувајќи...
 • Wendy 2 - Freundschaft für immer (2018)

  недела
  image
 • Збогување (2019)

  недела
  image
  Американка со кинеско потекло се враќа во Кина каде што нејзината сакана баба заболува од рак. Били се мачи со одлуката на нејзиното семејство да не ѝ кажува на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.