СОДРЖИНА

Мајка лажно пријављује синовљеву смрт, да би га спасла коцкарских дугова. Син се крије и ноќу излази као вампир у намери да се свети противницима, удварачима своје „удовице" и своје мајке. Када устаљени ред ствари изненада поремети појава вампира, почињу промене код локалног становништва. Главне улоге у филму који је режирао Бранко Балетиќ тумаче Мишо Обрадовиќ, Гордана Гаџиќ, Кристина Стевовиќ, а сценарио је написао Бранко Ковачевиќ.

Слики

Локални вампирЛокални вампирЛокални вампир

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  петок
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  петок
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  петок
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  петок
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.