poster

Оштрица бријача

The Razor's Edge (1984)

драма, романса, воени | САД, Обединетото Кралство
Режисер: John Byrum

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10

СОДРЖИНА

Лари се враќа са ратишта, после краја Првог светског рата, као другачија особа. Његова вереница Изабел одустаје од венчања када од сам оде у Париз. Једна књига га инспирише да посети Индију и Непал, где проналази духовну помоќ од Далај Ламе. По повратку у Париз среќе Изабел и неке старе пријатеље. Све се променило

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Hot Hand (1983)

  недела
  image
 • Потфат и слава, поделена куќа (2006)

  недела
  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Пољупци (2008)

  недела
  image
  Кајли и Дилан су 11-годишњаци из Даблина који долазе из дисфункционалних породица. Њен отац је у затвору, његов је насилан, због чега одлуче заједно побеќи у...
 • Потрага (2018)

  недела
  image
  Современ трилер за еден татко кој ја бара својата исчезната 16-годишна ќерка. По неуспешната истрага, Дејвид одлучува да ја бара на местото каде што уште никој не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.