рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 8.17/10
(24 гласови)

СОДРЖИНА

Во „Советник игра Мајкл Фасбендер во главната улога. Тој е вешт адвокат, кој е лудо вљубен во Лора (Пенелопа Круз). Тој ја запросува и таа се согласува, иако не е свесна дека сериозните финансиски проблеми го натерале да влезе во една нарко-зделка со сомнителен, но добро поврзан посредник (Бред Пит), што може да му донесе милиони. Еден дел од финансиските проблеми на советникот доаѓаат од неговата инвестиција во клуб што го отвора неговиот најдобар пријател Рејнер (Ксавиер Бардем), хедонист и повремен клиент, кој го заработил богатството служејќи се со секакви средства. А тој сака и на својата сопруга (Камерон Дијаз) да ѝ овозможи живот во согласност со своето богатство. Сепак, кога нарко-зделката оди во погрешна насока, советникот е неподготвен за справување со последиците, па наскоро се обидува да ја заштити својата идна невеста, но и себеси, од бесот на нарко-картелот, кој би се одмаздил без некому око да му трепне.

Слики

СоветникСоветникСоветникСоветникСоветникСоветникСоветник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Саботажа (1936)

  денес
  image
  Верлок је члан стране групе терориста која спрема саботаже у Лондону, а његова породица о томе не зна ништа. Скотланд Јард му је на трагу...
 • Мистериите на Ема Филдинг: Зло од минатото (2018)

  денес
  image
  Ема ѝ помага на една пријателка чија компанија сака да го купи имотот на којшто се наоѓа еден замок. Археологот Вебстер, кој претходно бил ангажиран да го процени...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Се што сјае (2014)

  денес
  image
  Џенифер и Дени наоѓаат едно старо кадифено мече и иако е тоа самото по себе ретко и вредно, вистинската вредност ја откриваат кога во него наоѓаат украдени...
 • Мрежа на лаги (2009)

  денес
  image
  Еби Тарнер има сѐ: памет, изглед и стас. Меѓутоа, кога ќе го убијат нејзиното момче, нејзиниот свет ќе се урне. Чувствува дека ја предале најблиските, па ќе се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.