Содржина

Култна серија из шездесетих година доживела је своју филмску адаптацију под режисерском палицом Џеремаја Чечика. Захтевну улогу тајног агента преузео је свестрани Ралф Фајнс, легендарну Ему Пил сјајно је одглумила Ума Турман, а Августа Девинтера легендарни Шон Конери. Британски тајни агент Џон Стид удружује се са научницом Емом Пил са задатком да утврде узрок климатских промена. Траг их убрзо води до бившег агента Августа Девинтера, који поседује машину Просперо, која му омогуќава контролу временских прилика, и помоќу које планира да завлада светом. Тајни агент Џон Стид и Ема Пил једини могу осујетити планове овога злочинца, али бораца на страни добра увек је мало, а Девинтер располаже читавом војском смртоносних помагача. Почиње епска борба добра и зла, у којој инстинкт и искуство тајних агената морају над

Слики

ОсветнициОсветнициОсветнициОсветнициОсветнициОсветнициОсветнициОсветнициОсветници

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Хуманитарно биро (2017)

  image
  Во блиската иднина нашата влада ќе одлучува за тоа кој е потрошна роба.
 • Лудиот Макс: Пат на бесот (2015)

  image
  Од режисерот Џорџ Милер, создавачот на постапокалиптичниот жанр и генијот зад легендарната трилогија за „Лудиот Макс, пристигнува ова враќање во светот на...
 • Џи Ај Џо 2 (2013)

  image
  Американските херои се враќаат и се обвинети за ужасно злосторство што не го извршиле. Сега, Џи-Ај-Џовците повторно мораат да се соочат со својот смртен...
 • Вавилон во нашата ера (2008)

  image
  Неколку децении во иднината, крвникот Туроп (Вин Дизел) ја прифаќа работата што му ја нуди рускиот мафијаш Горски (Жерар Депардие). Туроп треба да ја донесе во...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.