рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.92/10
(37 гласови)

СОДРЖИНА

Откако од страна на една отфрлена љубовница е претворен во вампир, Барнаба Колинс е закопан два века, сѐ додека не се буди во променет свет во 1972 година, наоѓајќи го својот уништен имот, а неговото семејство го мачат загадочни тајни.
Режисерот Тим Бартон ја враќа култната класична серија „Мрачни сенки“ на филмскиот екран, со ѕвездена актерска екипа предводена од Џони Деп, Мишел Фајфер и Хелена Бонам Картер. Во 1750 година Џошуа и Наоми Колинс со својот млад син Барнаба испловуваат од Англија за да почнат нов живот во Америка, каде што градат рибарска империја на брегот на еден град во Мејн, кој почнува да го носи нивното име, Колинспорт. Минуваат две децении, а сопственикот на имотот Колинвуд, Барнаба, веќе е богат, моќен и зависник од љубовни авантури... сѐ додека не прави грешка и се вљубува во убавицата по име Џозет Дупре и го крши срцето на Анџелик Бушард. Анџелик е вештерка во секоја смисла на зборот и го проколнува на судбина која е полоша од смртта, па го претвора во вампир и потоа го закопува жив. По речиси два века, Барнана е случајно ослободен од својот гроб и се буди во променетиот свет од 1972 година. Враќајќи се на имотот Колинвуд, тој дознава дека неговиот имот е руиниран, а ништо подобри не се ни дисфункционалните преостанати членови на семејството Колинс од кои секој си има свои мрачни тајни. Кога Барнаба се обидува да ја врати старата слава на името на своето семејство, само една работа стои на неговиот пат. Тоа е најпознатата жителка на Колинспорт, која се вика Енџи... и многу личи на старата познајничка на Барнаба Колинс.

Слики

Мрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенкиМрачни сенки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  петок
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  петок
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  петок
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  петок
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.