poster

Гол пиштол: Од досиејата на полициската единица

The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988)

Режисер: David Zucker

рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.73/10
(55 гласови)

СОДРЖИНА

Бездушниот неспособен цајкан Френк Дребин мора да го сопре злобниот Винсент Лудвиг, да не го спроведе својот вражји план да ја убие кралицата Елизабета Втора на Англија.
Повторување на многу смешни моменти од оригиналната ТВ серија „Полициски одред“, „Гол пиштол“ е пародија, овојпат со неспособниот поручник Дребин (Лесли Нилсен) кој секогаш „го фаќа својот човек“. Визуелните комични моменти се матни и брзи додека Дребин се обидува да го спречи Винсент Лудвиг (Рикардо Монталбан) да ја убие кралицата Елизабета Втора, а планот на Лудвиг вклучува (но, никако не е ограничен на) професионален бејзбол играч со измиен мозок.

Слики

Гол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единицаГол пиштол: Од досиејата на полициската единица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Близнаци (1988)

  image
  Физички совршен, но наивен човек оди да го бара изгубениот брат близнак кој е низок ситен криминалец.
 • The Con Is On (2018)

  image
  Како би избјегли плаќање великог концарског дуга злогласној мафији у Енглеској, пар лети у Лос Ангелес и планира краѓу накита...
 • На место, граѓанине покорни (1964)

  image
  У филму На место граѓанине покорни', Чкаља игра мафијаша у успону, а Мија референта за продају жабљих батака. Прича прати Цулета Покорног, малог, заплашеног и...
 • Мафија убија само лети (2013)

  image
  Истичуќи погубан утицај Коза ностре на просечне Сицилијанце, филм прати обичног човека Артура од његовог детињства до зрелости, посматрајуќи га док покушава да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.