СОДРЖИНА

Напети трилер о отмици у којем сви ликови играју своју скривену игру. Шта ќете све да урадите да бисте преживели? Џез пијаниста, Мартин, одлази у Мароко да би помогао у организацији хуманитарне акције за скупљање хране. Али, чим стигне у Северну Африку, он и његов чувар Гавин бивају отети. Недуго затим њихов отмичар, Ахмат, ликвидира Гавина, а од Мартина захтева да каже одакле стиже новац за наводни програм прехране. И када не успева да сазна, почиње да сече прсте свом затворенику. Ускоро постаје јасно да Мартин више неќе свирати клавир, али и да можда није оно за шта се представља…

Слики

Пет прстијуПет прстију

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Calibre (2018)

  image
  A shocking deed turned their weekend trip into a nightmare. Now their only hope is to swallow their paranoia and act normal.
 • Закон на молкот (2012)

  image
  Кога ќе му го откријат вистинскиот идентитет, некогашниот политички активист бега со цел да им ја спаси иднината на своите ќерки и да се смири со сопственото...
 • Арбитража (2012)

  image
  Роберт Милер (Ричард Гир) е сопственик на осигурително друштво и очајно сака да ја комплетира продажбата на компанијата, пред да се дознае за неговите матни...
 • Бран (2008)

  image
  Во овој филм се раскажува за еден вистински експеримент. Наставник во германска гимназија има задача да одржи час за потеклото на диктатурата. За да го разберат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.