рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 4/10
(2 гласови)

Содржина

Изнеси го ѓубрето, изеди ги броколите - кому му треба мајка? Деветгодишниот Мило (Сет Грин) дознава колку многу му треба мајка му (Џоен Кјусак) кога ја киднапираат Марсовци кои планираат да го украдат нејзиното „мајчинство“ за своите млади. Во продукција на тимот кој ги создаде „Божиќна песна на Дизни“ и „Полар експрес“, „На Марс му требаат мајки“ го прикажува патувањето на кое тргнува Мило за да ја спаси мајка си. Тоа е дива авантура која вклучува криење на вселенски брод, навигирање низ една сложена, повеќеслојна планета и борба со вонземската нација и нивниот водач (Минди Стерлинг). Со помош на технолошки надарениот Земјанин од подземјето по име Грибл (Ден Фоглер) и бунтовната Марсовка по име Ки (Елизабет Хамоа), Мило можеби ќе успее да го најде патот да се врати кај мајка си – на повеќе начини.

Слики

На Марс му требаат мајкиНа Марс му требаат мајкиНа Марс му требаат мајкиНа Марс му требаат мајкиНа Марс му требаат мајкиНа Марс му требаат мајкиНа Марс му требаат мајкиНа Марс му требаат мајкиНа Марс му требаат мајкиНа Марс му требаат мајки

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Планетата со богатство (2002)

  image
  Петнаесетгодишниот Џим Хокинс наидува на една мапа до најголемото пиратско богатство во вселената. Приказната го прикажува фантастичното патување на Џим низ еден...
 • Човек-пајак: Нов свет (2018)

  image
  Откако го каснува еден радиоактивен пајак и му дава супермоќи, бруклинскиот тинејџер Мајлс Моралес станува спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот,...
 • Маскирани шпиони (2019)

  image
  Супер шпионот Ленс Стерлинг и научникот Волтер Бекет се крајни спротивности. Но ова необично дуо мора да се здружи во последната мисија за спасување на светот...
 • Барби: Вселенска авантура (2016)

  image
  Барби е космичка принцеза која лета високо на својот „ховерборд“ низ далечниот универзум со нејзиниот симпатичен и посветен помошник, домашното милениче Папкорн.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.