СОДРЖИНА

Прича о италијанском политичару Ѓулију Андреотију, који је био премијер седам пута од поновног успостављања демократије 1946. године.
Филм представља сталоженог, вештог и загонетног човека кога неки Италијани сматрају оцем нације, иако су његови бројни мандати били прожети причама о политичким манипулацијама, аферама, скандалима и тероризму, из којих се Андреоти увек извлачио без последица.

Слики

ДивДивДивДив

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лав (2016)

  image
  Петгодишниот Сару се губи во возот што го носи илјадници километри низ Индија, далеку од домот и семејството. Тој мора да научи да преживува сам во Калкута, пред...
 • Украдени години (1999)

  image
  Сузана е депресивна и не знае што да прави откако завршува средно училиште во доцните 1960-ти. Обидот за самубиство ја носи во менталната институција „Клејмор“...
 • Ние децата од железничката станица ЗОО: приказната за Кристијане Ф. (1981)

  image
  Кога 13-годишната Кристијане влегува во диско сцената во Берлин доцните 1970-ти, нејзиниот живот целосно се менува. Нејзините нови пријатели земаат ЛСД и хероин и...
 • Возвишување: приказната на хауард винстон (2010)

  image
  Порастот на британскиот шампион. Филм базиран на вистинска приказна. Младиот Хауард Винстон, еден од најталентираните млади аматерски боксери. Момче од Мартир...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.