poster

For Love of Ivy

For Love of Ivy (1968)

Режисер: Daniel Mann

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10

Содржина

A white family has had the same black maid for many years. When she tells them she wants to go back to school and will be leaving soon, the 20ish year old son decides what she needs is a change and begins searching for a man to wine her, dine her, but who won't marry her thinking that this will turn her aside from her plans. The man he finds doesn't entirely cooperate.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Алфи (2004)

  image
  Возачот на лимузини Алфи живее како Дон Жуан. Неговите најдобри пријатели му се колегата Марлон и неговата девојка Лонет. Алфи има кратка афера со Лонет, а...
 • Sierra Burgess Is a Loser (2018)

  image
  A case of mistaken identity results in unexpected romance when the most popular girl in high school and the biggest loser must come together to win over their...
 • Тоа што сум (2011)

  image
  Приказна за созревањето на 12-годишното момче Енди, бистар ученик, којшто ќе стори сѐ само за да не го задеваат.Најпопуларниот наставник, господин Сајмон, ќе му...
 • Заборавајќи ја Сара Маршал (2008)

  image
  Очајниот Питер оди на одмор на Хаваи за да го прежали раскинувањето со својата девојка, Сара. Го чека изненадување, Сара оди во истото одморалиште и со себе го...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.