poster

Куга

Clive Barker's the Plague (2006)

хорор | САД
Режисер: Hal Masonberg

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.6/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

У истом тренутку сва деца на свету младја од 9 година пасце у кому. Десет година касније Том Расел затвореник осумљицен за убиство бива пустен на слободу. Покусава да поврати свој стари зивот и одлази у свој родни град. Те ноци сва деца у граду се буде из коме, насилна и агресивна - серије убистава поцињу

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бетмен (2022)

  недела
  image
  Двете години набљудување на улиците како Бетмен, влевајќи страв во срцата на криминалците, го доведуваат Брус Вејн длабоко во сенките на Готам Сити. Со само...
 • Средби од четврти вид (2009)

  денес
  image
  Филм „Сусрети четврте врсте“ је провокативни трилер смештен у данашње доба, у место Ноум, на Аљасци, где је сваке године пријављен необично велики број нестанака...
 • Бегај (2020)

  денес
  image
  Дијана е девојка која предвреме го раѓа своето дете. 17 години подоцна, Дијана ја образува својата ќерка дома, која е неподвижна и хронично болна. Наскоро, Клои...
 • Одбројување (2019)

  денес
  image
  Кога една медицинска сестра симнува апликација која предвидува во кој момент некоја личност ќе умре, ѝ кажува дека има само уште 3 дена живот. Во исто време кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.