The Weight of Water

The Weight of Water (2018)

Режисер: Michael Brown

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.6/10

СОДРЖИНА

Erik is totally blind and is solo kayaking the length of the Grand Canyon. In Lava Falls, a large dangerous rapid, he discovers that despite what people might say, barriers can be real and they hurt .. a lot.

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.