рејтинг: 4.0/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Управо када почела да осеќа велико разочарање, председник Сједињених Америчких Држава замоли Мају да свој посебан таленат употреби у раду с непослушним Првим псом како би спречили велику националну кризу.
Са новим веома тешким и одговорним задатком и уз помоќ свог лојалног пса Лакија, Маја коначно добија прилику да задивити пријемни одбор Ветеринарског факултета.
Режисер филма (Др. Долиттле: Таил то тхе Цхиеф, 2008) је Крег Шапиро.

Слики

Доктор Дулитл 4: На шефовом трагу

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Моите последни пет девојки (2009)

  среда
  image
  Во последните 2 години, Данкан Андерсон се обидел со сѐ. Се потрудил да биде совршено момче, преправајќи се дека не го интересираат бившите момчиња на неговите...
 • Господин Батињол (2002)

  среда
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Степфордските сопруги (2004)

  среда
  image
  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа...
 • Глумици (2007)

  среда
  image
  Марцелина е акторка. Таа има четириесет години, осамена е и без деца. Започнува со подготовките до спектаклот "Еден месец во земјата" од Тургенев. Уметнички...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.