рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

When Shaft finds out that a dead friend ran a numbers racket out of his legitimate business and left $200,000 unaccounted for, he knows why he has suddenly found himself in the middle of a war between rival thugs. These goons are all trying to take over the territory of the dead man as well as get their hands on the missing 200 grand. Shaft has all he can handle trying to track down the money and, at the same time, keep his friend's sister from the clutches of the hoods.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Распалени пиштоли (2006)

  понеделник
  image
  ФБИ агент трага за комичарем из Лас Вегаса који је решио да “откуца” мафију. Али, пре него што постане заштиќени сведок, комичар одлази у казина Лејк Тахо да се...
 • Не е време за умирање (2021)

  понеделник
  image
  Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се...
 • Терминатор: Генесис (2015)

  понеделник
  image
  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара...
 • Валтер брани Сарајево (1972)

  понеделник
  image
  Валтер брани Сарајево“ је култни југословенски партизански филм из 1972. године. Филм представља слободну интерпретацију биографије стварног антифашистичког борца...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.