СОДРЖИНА

Бруклинскиот мафијаш и платен убиец Џими Конлон (Лијам Нисон), некогаш познат и како Гробарот, видел и подобри времиња во животот. Џими е долгогодишен најдобар пријател на мафијашкиот шеф Шон Мегваер (Ед Херис) и сега има 55 години, па го прогонуваат гревовите од минатото, а бега и од еден полициски детектив, кој го брка Џими веќе 30 години. Изгледа единствената утеха за Џими во последно време е чашата виски. Но, кога отуѓениот син на Џими, Мајк (Џоел Кинаман), станува мета, Џими мора да избере помеѓу мафијата што ја одбрал и неговото семејство кое го напуштил многу одамна. Мајк е во бегство, а единственото искупување за гревовите од минатото на Џими можеби е во обидот да го спаси сопствениот син. Џими сега веќе нема безбедно место каде што може да оди, па има само една ноќ да открие каде лежи неговата верност и да види дали конечно може да постапи исправно во животот.

Слики

Ноќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потераНоќна потера

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хелбој 2: Златната армија (2008)

  денес
  image
  Со препознатливиот спој на акција, хумор и спектакл, сагата за најсилниот светски херој кој сака мачиња и доаѓа од пеколот, продолжува во „Пеколко 2: Златната...
 • Митот (2005)

  денес
  image
  Др. Џек Чен је успешан археолог, стално у потрази за новим откриќима и старим цивилизацијама. Ипак, постоји једна ствар која га оптереќује: понавља му се необичан...
 • Пет минарета у Неw Yорку (2010)

  денес
  image
  Холивудске звијезде Даннy Гловер (серијал Смртоносно оружје), Роберт Патрицк (Терминатор 2) и Гина Герсхон (Убојити Јое) наступају у овом напетом трилеру. Након...
 • Во кафез (2010)

  денес
  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.