Содржина

Радња се одвија у Трњу, загребачкој општини у којој се веома много гради. Старе куќице се руше да би уступиле место новим, великим блоковима. Ускоро ќе бити срушена и куќа професора, самца, који почиње озбиљније да размишља о куќи, о свом одласку из ње, па и о целом кварту тек онда када се у његовом животу појаве Зденка, некадашња симпатија и бизарни статистичар Фабијан. У то време почињу да се догаѓају и први злочини у Трњу...

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Кохерентност (2013)

  image
  Група пријатели се собираат на вечера, но кога мистериозна комета ќе помине над Земјата, тие се вовлечени во низа необјасниви настани...
 • Книга од крв (2009)

  image
  Експерт за паранормалното открива куќа на раскрсницата на така наречените „патишта“, од која душите на мртвите се изливаат на оној свет.
 • Оправдан сомнеж (2009)

  image
  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се...
 • Клиентот (1994)

  image
  11-годишно снаодливо момче е сведок на самоубиство на адвокат на мафијата. За да може да помогне во истрагата, побарува заштита за себе и за семејството од...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.