СОДРЖИНА

Фокс Молдер и Дејна Скали работеле во ФБИ како партнери и меѓу нив се развил однос што довел до тоа да станат љубовници. Но тие сега веќе не се во ФБИ и започнале нови кариери. Скали работи како лекарка во една католичка болница. Во последно време, фокус на нејзината работа е едно младо момче со неизлечива мозочна болест. Администрацијата сака да се откаже од него. Скали, која чувствува посебна поврзаност со момчето, не сака. Во меѓувреме, Молдер се фокусира на пишување статии во весници за паранормалните појави. Скали и Молдер повторно се здружуваат како партнери кога еден специјален случај ја бара експертизата на Молдер, а Скали е упорна да го убеди да помогне. Случајот вклучува еден поранешен свештеник (педофил), кој тврди дека има визии за локацијата на еден исчезнат агент на ФБИ.

Слики

Досие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувамДосие Х: Сакам да верувам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Неповратно (2002)

  image
  Француски контраверзни филм, који је и поред забрана и цензура остварио велики успех. Радња филма почиње сценом бруталног убиства у геј клубу, који се налази у...
 • Око (2008)

  image
  Након трансплантације рожњаче, млада и слепа виолинисткиња Сидни је прогледала по први пут. Пошто је изгубила вид још у детињству, Сидни се тек прилагоѓава новом...
 • Ќелијата (2000)

  image
  Агент на ФБИ убедува социјална работничка да влезе во умот на сериски убиец во кома за да дознае каде ја скрил својата последна киднапирана жртва.
 • Есктремни мерки (1996)

  image
  Гај Лутан је млади доктор који је управо завршио медицину и стажира у Ургентном центру у Њујорку. Једне ноќи у болницу долази пацијент који је бескуќник. Он тврди...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.