рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(45 гласови)

Содржина

Во Пенсилванија, еден огромен круг во житото е пронајден на фармата на Греам Хес, свештеник во еден мал град. Круговите предизвикуваат медиумско внимание и ја искушуваат верата на Хес додека тој се обидува да ја открие вистината.
Свештеникот Греам Хес (Мел Гибсон) ја изгубил вербата во Господ откако неговата сопруга умира во една тешка автомобилска несреќа. Тој, заедно со синот и ќерката, како и неговиот брат Мерил, се преселуваат на една фарма. Во нивните пченкарни полиња почнуваат да се појавуваат кругови, кои Греам ги отфрла како дела на вандали. Откако слушаат чудни звуци и гледаат една телевизиска репортажа за кругови во жито кои се појавуваат низ целиот свет, семејството почнува да се сомнева дека се работи за вонземски активности. Сега мораат да се држат заедно како семејство и да имаат верба за да го преживеат сето тоа и да најдат начин да избегаат од канџите на вонземските напаѓачи.

Слики

ЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнациЗнаци

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.