СОДРЖИНА

Овој филм е провокативен научно-фантастичен трилер од познатиот режисер Денис Вилнеф („Затворениците на Сикарио). Кога еден таинствен вселенски брод доаѓа до земјата, еден елитен тим, предводен од лингвистката Луис Бенкс (Ејми Адамс), се трка со времето за да ја дешифрира нивната намера. Додека стравот кај владите предизвикува напнатост, Бенкс открива дека вистинската цел на вонземјаните е да спречат светска војна, па таа го ризикува сопствениот живот, а можеби и животот на целото човештво. Џереми Рене и добитникот на „Оскар Форест Витекер играат заедно во ова ремек-дело со неверојатен крај.

Слики

ПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнувањеПристигнување

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пари (2020)

  денес
  image
  Потрагата на Пари, Иранка во своите 40-ти, по нејзиниот син кој дошол во Атина да студира, но исчезнал, ќе ја одведе на патешествие од најмрачните делови на...
 • Фросина (1952)

  денес
  image
  Фросина је само једна од многобројних македонских жена којима је муж, због економске ситуације морао да оде у емиграцију. Брак не доноси радост оснивања породице,...
 • Суши на мексикански начин (2014)

  денес
  image
  Године рада у прехрамбеној индустрији створиле су да Хуанине руке буду веома, веома брзе. Хуана зна великом брзином и прецизношќу да исече на кришке и да исече на...
 • Мија ја пропушта одмаздата (2020)

  денес
  image
  Мија, млада актерка, е удрена од нејзиното момче. Таа се враќа дома и почнува да ја планира одмаздата. Таа одлучува да направи секс видео и да му го прати на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.