рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(24 гласови)

Содржина

Писателот, режисер и продуцент М. Најт Шијамалан („Шестото сетило, „Знаци, „Нескршлив) со продуцентот Џејсон Блум („Паранормална активност, „Чистењето и „Злобна серија) ви посакуваат добре дојде на нивниот филм „Посета. Шијамалан се враќа на своите корени со ужасната приказна за брат и сестра кои одат на викенд на фармата на нивните баба и дедо во Пенсилванија. Откако децата откриваат дека двајцата старци се вмешани во нешто многу вознемирувачко, тие гледаатдека нивните шанси да се вратат дома се намалуваат секој ден.

Слики

ПосетаПосетаПосетаПосетаПосетаПосетаПосетаПосетаПосетаПосетаПосетаПосета

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Истерувач на ѓаволи: Почетокот (2004)

  image
  Многу години пред отецот Ланкастер Мерин ја спасил душата на Реган Макнил, првата средба со демонот Пазузу ја имал во источна Африка. Ова е приказна за првата...
 • Пила 6 (2009)

  image
  Филмови из овог серијала прате дијаболичне шеме серијског убице под надимком "Јигсаw". Он поставља сценографију за своје умоболне игре које тестирају моралност...
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
 • Дух из Сијера де Кобре (1964)

  image
  Из страха да је не покопају грешком живу, жена угради телефон у своју гробницу како би могла назвати ако затреба помоќ. Умре и ништа се не догоди. Једнога дана,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.