poster

Куќа цвеќа: Филм

La Casa de las Flores: la película (2021)

Драма, Комедија | Мексико
Режисер: Manolo Caro

рејтинг: 5.5/10

Содржина

The De La Mora siblings concoct a mischievous plan to break into their old family home to retrieve a hidden treasure of significant importance.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Бубамара (2017)

  image
  По сценарио и режија на Грета Гервиг и со извонредни изведби на Сорси Ронан и Лори Меткалф, „Бубамара“ ја раскажува приказната за Кристин „Бубамара“ Мекферсон...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Неспојливи (2017)

  image
  Се работи за тотално различни луѓе кои доаѓаат од два различни света. Дел Скот, доаѓа од опасниот њујоршки кварт Бронкс и очајно се обидува да ги остави своите...
 • Последња реч (2017)

  image
  Харриетт је умировљена бизнисменка која покушава контролирати све око себе. Размишљајуќи о својим животним постигнуќима, одлучи ангажирати младу списатељицу Анне...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.