poster

Малата пеперутка

Lille sommerfugl (2020)

Драма | Данска, Исланд
Режисер: Søren Kragh-Jacobsen
Cinemax 2 | 18.6.23 | 12:40


рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Приказната се фокусира на тврдоглавиот свињар Ернст и неговата жена Луиза кои ја слават 50-годишнината од бракот со традиционална данска златна свадба за пријателите и семејството. Но, семејството крие многубројни тајни и Ернст ја чува најголемата од сите. На една долга весела, опојна, изненадувачка, фасцинантна и меланхолична ноќ, вистините полека излегуваат и семејството е ставено на конечниот тест.

Слики

Малата пеперуткаМалата пеперутка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Приказна за Боби Лонг (2004)

  image
  Откако ќе дознае за смртта на мајка си, осамената тинејџерка Пурси Вил, доаѓа во родниот град, подготвена да се врати во домот од детството. Очекувајќи куќата на...
 • A Golden Boy (2014)

  image
  A young copywriter moves to Rome in the wake of his screenwriter father's death, where he meets a publisher who wants to release his dad's autobiography.
 • Птице које не полете (1997)

  image
  Лекари су малој Весни предвидели још само годину дана живота. Тешко оболелу девојчицу одводи њен деда на планину где је живео. Уживајуќи у правој природи, трчеќи...
 • Првиот ден од остатокот на твојот живот (2008)

  image
  Ова е семеен портрет на Мари-Жан, Роберт и нивните три деца. Преку пет најважни дена, по кои ништо веќе нема да биде исто, прикажани се 12 години од нивниот живот.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.