СОДРЖИНА

Нововенчани супружници Георге (Јамес Бролин) и Катхy Лутз (Маргот Киддер), уз своје троје малолетне деце, усељава се у прелепу стару куќу смештену у малом селу званом Амитyвилле. Среќни због изразито ниске цене, они одлуче игнорисати застрашујуќу историју њихове нове куќе. Нажалост, та ќе одлука имати катастрофалне последице.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вирус: 32 (2022)

  image
  Вирус кој ги трансформира луѓето во насилни ловци на зомби брзо се шири низ Монтевидео. Мајка и ќерка наоѓаат надеж за преживување кога сфаќаат дека по секој...
 • Дракула на Брам Стокер (1992)

  image
  Бесмртниот трансилваниски гроф (Гери Олдман) чекал 400 г. за одново да се роди неговата љубов. Тој ја наоѓа во личноста на викторијанската слугинка (Винона...
 • Паранормална активност 2 (2010)

  image
  Даниел Реј заедно со својата жена, Кристи, ќерката Ели и новородениот син, Хантер и нивното куче, се преселуваат во Карлсбад, Калифорнија. По неколку дена, има...
 • Милоста на Ѓаволот (2008)

  image
  Бет и Мет Винтерс ќе купат нова куќа во Конектикат за неверојатно ниска цена. Но нивниот син ќе одбие да живее таму, тврдејќи дека во куќата живеат чудовишта. И...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.