poster

Мали сводник

Lil' Pimp (2005)

Режисер: Mark Brooks, Peter Gilstrap

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.7/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Незаустављиво оргиналан и бескомпромисан, Мали сводник је први анимирани филм снимљен уз помоќ процеса флеш анимације са синхронизацијом. Уморан од живота у предграѓу, Мали сводник среќе заводљиву Свит Чифон која га одводи у хип хоп бар Плејграунд где ќе упознати главног сводника Фрут Ѓуса који ќе га подучити тајнама подвоѓења

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пратена од рајот (2016)

  понеделник
  image
  Две молитви се упатени кон небото непосредно пред Божик. Едната е упатена од Мари, која посакува нејзиниот сопруг Били да ја пушти да си замине по 9 години брак,...
 • Лего Нинџаго филм (2017)

  понеделник
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
 • Мадагаскар 2 (2008)

  понеделник
  image
  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това...
 • Песма мора (2014)

  понеделник
  image
  Анимирани филм темељен на ирској легенди о селкијима (митским биќима који живе као туљани у мору, и као људи на копну), говори о Саоирсе, последњем детету туљану,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.