poster

Звукот на Филаделфија

The Sound of Philadelphia (2020)

акција, криминалистички, драма | Франција, Белгија, Холандија, САД
Режисер: Jérémie Guez

рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 8.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Пораснати како браќа на улиците на Филаделфија, роднините Питер и Михаел се деца на членови на ирската мафија. Триесет години подоцна, и двајцата се фатени во бескраен семеен круг на одмазда и деструкција.
Приказна за семејството, пријателството и предавството во насилниот свет на мафијата од Филаделфија. Во градот на Братската љубов, 8-годишниот Питер Флод беспомошно гледа како неговата малечка сестра е убиена поради невнимателното возење на соседот. Таткото на Питер, скршен поради смртта на ќерка му, плаќа голема цена кога бара одмазда – а резултатите од тоа оставаат трајни генерациски рани кои не можат да се залечат. 20 години подоцна, возрасниот Питер сè уште се бори со чувството на вина поради смртта на сестра му. Додека се обидува да се дистанцира од семејниот бизнис, неговиот роднина Мајкл, со кого пораснал заедно, станува многу моќен во криминалната хиерархија.

Слики

Звукот на Филаделфија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Велика илузија 2 (2016)

  денес
  image
  Четири јахача (Џеси Ајзенберг, Вуди Харелсон, Дејв Франко, Лизи Каплан) враќају се у наставку узбудљивог трилера који је одушевио публику широм света! Годину дана...
 • Ден на независноста: Нова закана (2016)

  денес
  image
  По дваесет години откако таинствени вонземјани за малку ќе го уништеа човештвото, тие се враќаат во експлозивното продолжение „Ден на независноста: Нова закана!...
 • Хирокин (2012)

  денес
  image
  Хиркоин е самурај на постапокалиптичниот период, кој е натеран на тежок избор. Мора да избере дали ќе ги одмазди убиствата на сопругата и детето или ќе помогне во...
 • ЕВЕРЛИ (2014)

  денес
  image
  Еверли је проститутка која ради за бруталног мафијашког шефа Таика. Када сазна да она ради за полицију са циљем да уништи његову организацију Таико шаље своје...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.