рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 6/10

СОДРЖИНА

Сојузниот агент Арон Фолк се враќа во родниот град по 20 години за да присуствува на погреб на пријател кој наводно ја убил жена му и детето пред да се самоубие. Но враќањето на Арон ги отвора старите рани во тесно поврзаниот град...
Сојузниот агент Арон Фолк (Ерик Бана) се враќа во родниот град после 20-годишно отсуство за да присуствува на погребот на својот пријател од детството Лук, кој наводно си ја убил жената и детето пред самиот да си го одземе животот – жртва на лудило кое пустоши низ заедницата по една деценија суша. Кога Фолк неволно се согласува да остане и да го истражи злосторството, тој ја отвора старата рана – смртта на 17-годишната Ели Дикон. Фолк почнува да се сомнева дека овие две злосторства, одвоени со децении, се поврзани. Додека се бори да ја докаже не само невиноста на Лук туку и својата, Фолк мора да се бори и против предрасудите кон него и потиснатиот гнев на преплашената заедница.

Слики

СушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушатаСушата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Парфем: Приказна за еден убиец (2006)

  петок
  image
  Со својот неверојатен талент за препознавање мириси, Жан-Баптист Гренује (Бен Вишо) е еден од најдобрите француски парфимери во 18. век. Тој станува опседнат да...
 • Обмана (2008)

  петок
  image
  Али, афера са заносном и мистериозном девојком коју Џонатан зна само по првом слову имена - С. отвориќе му још један нови свет какав није никада замишљао - свет...
 • Мајкл Клејтон (2007)

  сабота
  image
  Џорџ Клуни елитни њујоршки адвокат који је меѓу колегама познат као „домар“ јер веќ петнаест година ради из сенке, решавајуќи приватне проблеме богатих клијената....
 • Телефонска говорница (2002)

  сабота
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.