СОДРЖИНА

Revolutionary businessmen Bernard Garrett (Anthony Mackie) and Joe Morris (Samuel L. Jackson) devise an audacious and risky plan to take on the racist establishment of the 1960s by helping other African Americans pursue the American dream. Along with Garrett's wife Eunice (Nia Long), they train a working class white man, Matt Steiner (Nicholas Hoult), to pose as the rich and privileged face of their burgeoning real estate and banking empire - while Garrett and Morris pose as a janitor and a chauffeur. Their success ultimately draws the attention of the federal government, which threatens everything the four have built.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Недопирливи (2011)

  вторник
  image
  По една параглајдерска несреќа, богатиот аристократ Филип е врзан за својот дом. Тој го најмува Дрис како негувател. Дрис е млад маж од предградијата и неодамна...
 • Фрида (2002)

  вторник
  image
  „Фрида“ го прикажува животот на надреалистичката мексиканска сликарка Фрида Кало. Фрида станала позната како талентиран уметник со уникатна визија, живеејќи живот...
 • Џуди (2019)

  вторник
  image
  Прича прати Џуди Гарланд, која стиже у Лондон 1968. на распродату серију концерта у чувеном клубу Талк оф тхе Тоwн у којем ќе одржати и свој последњи концерт. 30...
 • Ситни прашинки (2008)

  вторник
  image
  Во студентски дом ќе се сретнат сликарот Салвадор Дали и поетот Федерико Гарсија Лорка. Набрзо ќе им се придружи и режисерот Луис Буњел. Тројцата пријатели ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.