poster

Петријин венац

Petria's Wreath (1980)

драма, романса, бојна | Југославија
Режисер: Srdjan Karanović

рејтинг: 8.0/10
Ocjena korisnika: 7.86/10
(14 glasova)

СОДРЖИНА

Radnja filma se odvija u malom rudarskom mestu Srbije i vremenski obuhvata predratni, ratni i posleratni period... To je priča o tragičnom životnom putu nepismene žene sa sela , o njenom životu sa tri čoveka koja je volela. Njen životni put, rastrzan između stvarnosti i sna , život trpljenja, samoće, razočarenja, nadanja i ljubavi prerasta u neuništivost i simbol pobede čoveka

Слики

Петријин венацПетријин венацПетријин венац

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • ОФЛАЈН (2012)

  денес
  image
  Ејдан уште како тинејџерка добивала анонимни пораки на интернет и по телефон, кои звучеле како да се испратени од опседнат обожавател. И покрај сите мерки на...
 • Медуза (2007)

  денес
  image
  Приказна за три жени во современиот Тел Авив, чии што животи се испреплетуваат. Батја, келнерка по свадби, ќе најде немо дете во морето. Керен, невестата на чија...
 • Бранови на смртта (2002)

  денес
  image
  Хитот кој ја воодушеви светската публика и во кој оригиналната убавица Кејт Босворт ја игра главната улога на поранешна сурфинг шампионка која сè уште страда од...
 • 40 (2009)

  денес
  image
  Чанта полна пари ви паѓа пред нозе. Дали е тоа среќа? Одговор на вашите молитви? Дел од некој план? Или сѐ заедно? 40 е сместен во хаотичните улици на Истанбул и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.