рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(28 гласови)

Содржина

Од Џејсон Рајтман, номинираниот за оскар режисер на „Џуно“, пристигнува „Во воздух“, Одисејата за Рајан Бингам (добитникот на Оскар, ЏОРЏ КЛУНИ), вработен во корпорација и човек кој оди на многу деловни патувања и кој по години поминати во авионски летови, одеднаш станува подготвен за вистинската врска. Рајан долго време живее неоптоварен живот низ американските аеродроми, хотели и изнајмени автомобили. Тој може да носи сѐ што му е потребно во обичен патнички куфер; тој е разгален и елитен член на специјалната програма за лојални патници и е блиску до постигнување на неговата животна цел од 10 милиони милји минати во воздух, а сепак... Рајан нема ништо вистинско со кое може да се поврзе. Кога се вљубува во една колешка која исто така многу патува (ВЕРА ФАРМИГА), шефот на Рајан (ЏЕЈСОН БЕЈТМЕН), инспириран од еден млад експерт за ефикасност (АНА КЕНДРИК), се заканува дека целосно ќе го повлече од патувањата. Соочен со заканата која е во исто време застрашувачка и предизвикувачка, да се биде спуштен на земја, Рајан почнува да размислува што всушност би значело да се има дом.

Слики

Во воздухВо воздухВо воздухВо воздухВо воздухВо воздухВо воздухВо воздухВо воздухParamountParamount

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ден на мајката (2016)

  image
  Спојувајќи ги Џенифер Анистон, Кејт Хадсон и Џулија Робертс заедно со Џејсон Судеикис, оваа комедија нѐ кани на многу смеа, солзи и љубов додека три генерации се...
 • Комшиката (2004)

  image
  Соништата на еден тинејџер се остваруваат кога поранешна порно ѕвезда се преселува до него и тие се вљубуваат еден во друг.
 • Туѓе је слаѓе (2005)

  image
  Како прича тече, Лиза је све више сигурна да је "млада играчка" у рукама искусне Рафи управо њен син.
 • Хаос во најава (2015)

  image
  Џад Апатоу („Старосватици, „Супер лоша) ја режира оваа урнебесна комедија според сценарио на Ејми Шумер, каде таа и игра жена која живее живот без пардон. Уште од...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.