Heart of the World delves into the true wonder and beauty of nature, taking us through the centuries of some of the most spectacular sights on earth - Colorado's National Parks. With stunning photography of the parks filmed throughout the seasons, these three hour-long episodes explore the geological history of each park, the forces of nature that changed them, and the people they have inspired.

Ishte në kanal:

EXP Natyra  

REKOMANDIMET
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.