PËRMBLEDHJE

Joan Wilder, a mousy romance novelist, receives a treasure map in the mail from her recently murdered brother-in-law. Meanwhile, her sister Elaine is kidnapped in Colombia and the two criminals responsible demand that she travel to Colombia to exchange the map for her sister. Joan does, and quickly becomes lost in the jungle after being waylayed by Zolo, a vicious and corrupt Colombian cop who will stop at nothing to obtain the map. There, she meets an irreverent soldier-of-fortune named Jack Colton who agrees to bring her back to civilization. Together, they embark upon an adventure that could be straight out of Joan's novels.

Fotot

Romancing the Stone

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ella Enchanted (2004)

  Sot
  image
  Based on Gail Carson Levine's award winning novel, this is the story of Ella, a young woman who was given a "gift" of obedience by a fairy named Lucinda. Anything...
 • Kapiten Roni (1992)

  Sot
  image
  Komedi; Një burrë nga Çikago trashëgon një jaht të vjetër dhe së bashku me gruan, vajzën dhe djalin e tij, nisen për në Karaibe, ku punësojnë një kapiten të...
 • Dimer i Acartë (2010)

  Sot
  image
  Drame; Jennifer Lawrence, John Hawkes, Garret Dillahunt,: 17-ja Ree Dolly kujdeset për nënën e saj të sëmurë mendërisht, vëllain dhe motrën e vogel. Ree u mëson...
 • Australia (2008)

  Sot
  image
  Epik; Në vitin 1939, aristokratja Ledi Sarah Ashley udhëton nga Britania e Madhe për në Australi që të takojë burrin e saj Maitland Ashley në Australinë Veriore....
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.