poster

Donkey Island

Donkey Island (2020)


PËRMBLEDHJE

On this unique island, one donkey can be found for every four people that live here. Shee Famao, a young man who calls Lamu home, has a dream of one day owning his own donkey, but first, he must win the race.

Fotot

Donkey Island

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Planeti vullkanik 1 (2014)

  image
  Ne jetojmë në një planet vullkanik. Ata gjenden në çdo kontinent. Ata janë forma më e egër e natyrës. Të pakontrollueshëm, të rrezikshëm dhe dramatikë. Vullkane...
 • 200 Meters (2020)

  image
  Mustafa and his wife Salwa come from two Palestinian villages that are only 200 meters apart, but separated by the wall. Their unusual living situation is...
 • The Harvest (2017)

  image
  Thousands of foreign workers support today the most known Italian excellence: agri-food production. A docu-musical shows their daily exploitation.
 • Hajdi (2015)

  image
  E shumëdashura Haidi vjen në ekranin e madh! Me më shumë se 50 milion libra të shitura në mbarë botën dhe të përkthyera në më shumë se 50 gjuhë, Haidi është...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.