FILMA Faqja 1

 • Ngarkesë e Çmuar

  e hënë

  27.9.21

  11:35

  Ngarkesë e Çmuar

  Precious Cargo (2016)

  Pas një vjedhjeje shumë fitimprurëse që nuk shkon sipas planit, një grabitës profesionist dhe ish e dashura e tij, vihen nën shënjestrën e një krimineli të pushtetshëm...

 • Dashuri apo miqësi

  e hënë

  27.9.21

  12:15

  Dashuri apo miqësi

  Boys and Girls (2000)

  Rajëni dhe Xheniferi janë dy tipa krejt të kundërt, të cilët nuk ndjenin tërheqje për njëri-tjetrin. Të paktën kështu besonin ata. Kur u takuan në moshën 12-vjeçare, ata nuk e pëlqyen njëri-tjetrin. Kur u takuan...

 • Vere ne Nju Xhersi

  e hënë

  27.9.21

  12:35

  Vere ne Nju Xhersi

  Greetings from the Shore (2007)

  Teksa po vuan ende vdekjen e babait të saj, një vajzë e vogël vendos ta kalojë verën e fundit në Xhersi Shor para se të shkojë në kolegj. Por kur planet e saj nuk realizohen, ajo zhytet në botën misterioze të disa...

 • Përgjithmonë miq

  e hënë

  27.9.21

  13:00

  Përgjithmonë miq

  The Upside (2017)

  Një vështrim komik mbi marrëdhënien midis një burri të pasur tetraplegjik dhe një të papuni me një të shkuar kriminale, tashmë të punësuar për ta ndihmuar atë.

 • Glengarry Glen Ross

  e hënë

  27.9.21

  13:45

  Glengarry Glen Ross

  Glengarry Glen Ross (1992)

  The real story behind the world of sales. This is a realistic portrayal of what it is to try making a life in high pressure sales with all its highs and lows; promises of fortunes and deliveries of dross. Red-leads...

 • Pasagjerët

  e hënë

  27.9.21

  14:00

  Pasagjerët

  Passengers (2016)

  Kandidat për 2 Oskar dhe 7 çmime të tjera! Një anije kozmike që po udhëton drejt një planeti të largët me mijëra njerëz në bord, pëson një avari që shkakton zgjimin nga gjumi të 2 njerëzve, 90 vite përpara se të arrijn

 • Rrjeti Social

  e hënë

  27.9.21

  14:35

  Rrjeti Social

  The Social Network (2010)

  Ishte viti 2003. Ndërkohë që teknologjia e ndaluar u bë e përballueshme për masat dhe interneti ua lehtësoi komunikimin njerëzve nëpër botë, një student i Harvardit dhe programuesi i kompjuterëve Mark Zukerberg...

 • Atë Natë në Majami

  e hënë

  27.9.21

  15:00

  Atë Natë në Majami

  One Night in Miami... (2020)

  Një inskenim mbresëlënës i një nate kur ikonat Muhamed Ali, Malcolm X, Sam Cooke dhe Jim Brown u mblodhën për të diskutuar e përcaktuar rolin e tyre në Lëvizjen Për Të Drejtat e Njeriut dhe hovin e madh kulturor në...

 • Legjendat e vjeshtës

  e hënë

  27.9.21

  15:20

  Legjendat e vjeshtës

  Legends of the Fall (1994)

  Koloneli Uilliam Ludlou dhe tre djemtë e tij jetojnë në malet Roki të Montanës. Kur Samueli sjell të dashurën e tij në shtëpinë e fshatit, atëherë tre vëllezërit fillojnë të përçahen. Djali i madh, Alfredi bie...

 • Njeriu i Padukshëm

  e hënë

  27.9.21

  15:55

  Njeriu i Padukshëm

  The Invisible Man (2020)

  Kur ish i dashuri abuzues i Cecilias vetëvritet dhe i lë asaj të gjithë pasurinë e tij, ajo nis të dyshojë se vdekja e tij është një rreng. Ndodhi të rastësishme e vdekjeprurëse bëjnë që Cecilia të përpiqet të provojë...

 • Over the Top

  e hënë

  27.9.21

  16:08

  Over the Top

  Over the Top (1987)

  Lincoln Hawk (Stallone) is a struggling trucker who's trying to rebuild his life. After the death of his wife, he tries to make amends with his son who he left behind years earlier. Upon their first meeting, his son...

 • Konti i Monte Kristos

  e hënë

  27.9.21

  16:40

  Konti i Monte Kristos

  The Count of Monte Cristo (2002)

  Bazuar në romanin me të njëjtin titull. Në Marsejë, ku mbretëron përçarja civile, është çasti më i volitshëm për larje hesapesh politike dhe vetjake. Kështu, marinari Edmond Dantes, në prag të martesës, e sheh...

 • Kujtime të frikshme

  e hënë

  27.9.21

  17:05

  Kujtime të frikshme

  Regression (2015)

  Një vajzë e vogël abuzohet nga Ii jati. Kjo është zanafilla e një historie komploti që trondit të gjithë vendin. Një detektivi të ri I takon të hetoj dhe të zbulojë të vërtetën.

 • Terminus

  e hënë

  27.9.21

  17:55

  Terminus

  Terminus (2015)

  Pas një aksidenti pothuajse vdekjeprurës, Dejvid Çembërlejni bën një zbulim të jashtëzakonshëm që nuk do të përcaktojë vetëm fatin e familjes së tij, por edhe atë të njerëzimit.

 • Historia e Bruce Lee

  e hënë

  27.9.21

  18:55

  Historia e Bruce Lee

  Dragon: The Bruce Lee Story (1993)

  Jason Scott Lee, Lauren Holly, Robert Wagner: Filmi ka në qendër të tij jetën dhe karrierën e superstarit të arteve marciale, Bruce Lee. I ndjekur nga demonët, Bruce ka mësuar artet marciale që fëmijë, më pas niset...

Emri « 1 2 3 4 5 6 » Mbiemri
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.