poster

Peshkaqeni

Jaws (1975)

Aksion, Horror, Thriller, Dramë, Aventurë, Mister | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Vlerësimi: 8.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.3/10
(84 Voto)

PëRMBLEDHJE

Një nga filmat më të mirë të regjisorit Steven Spielberg. Film fitues i 3 çmimeve Oskar. Kur një peshkaqen gjigand terrorizon banorët e një ishulli të vogël, tre njerëz do të bëjnë të pamundurën për të ndalur makthin...

Fotot

NBCUPeshkaqeniNBCUNBCUPeshkaqeniNBCU

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Gracka e akullt (2010)

  image
  Një ditë tipike për tre miq, që do të shkonin për ski, kthehet në makth kur ata marrin teleferikun për të bërë xhiron e fundit. Punonjësit largohen, gjithçka...
 • Horizont vdekjeprurës (2020)

  image
  Ish-çifti, Sara dhe Jackson flututojnë drejt një ishulli tropikal për dasmën e një miku të përbashkët. Por brenda pak minutash pas ngritjes, piloti i tyre pëson...
 • Porosia e fundit (2021)

  image
  Liam Neeson. Xhim, një ish marins, jeton i vetmuar në një fermë përgjatë kufirit Arizonë-Meksikë. Por jeta e tij e qetë prishet, kur ai përpiqet të mbrojë një...
 • Poseidoni (2006)

  image
  K.Rusell, J.Lucas. Eshtë mbrëmja e fundit të vitit në transoqeanikun Poseidon. Kanë filluar festimet. Ndërkaq, në urën e anijes, kapiteni i parë, i tmerruar,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.