FILMA

 • The mysteries of Saqqara

  e hënë

  20.5.24

  05:35

  The mysteries of Saqqara

  The mysteries of Saqqara

  Në bregun e majtë të lumit Nil gjendet varreza më antike dhe më e madhe e vendit: Saqqara. Qyteti i hyjnisë funerale të Memphis dhe një nga kryeqytetet e Egjiptit të lashtë është gjithashtu shtëpia e një prej grave të...

TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.