poster

Si të zbutësh një dragua

How to Train Your Dragon (2010)

Fantazi, Aventurë, Animacion, Familjar | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Vlerësimi: 8.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.34/10
(61 Voto)

PËRMBLEDHJE

Në kohën mistike të vikingëve dhe dragonjëve, Lemza një djalë i ri ëndërron të bëhet një luftëtar i zoti si babai. Por kur ai miqësohet me një dragua, gjithçka do të ndryshojë dhe dy heronjtë e pazakontë do të thyejnë të gjitha tabutë...

Fotot

Si të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaParamountParamountParamountParamountSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaParamountSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një draguaSi të zbutësh një dragua

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Gjuetarët e Dragonjve (2008)

  image
  Një përrallë e mrekullueshme që tregon aventurat e mahnitëshme të dy gjuetarëve, në kërkim të dragonjve legjendarë...
 • Bob Sfungjeri Pantallona katrori: Sfungjer jashtë ujit (2015)

  image
  Gjatë një grindjeje midis Zotit Krabs dhe Planktonit, receta sekrete zhduket, dhe Bikini Bottom e gjen apokalipsi i tmerrshëm. Qytetëtarët e Bikini Bottom besojnë...
 • 5 heronjtë e legjendave (2012)

  image
  Ju ftojmë të zbuloni sekretin e 5 heronjve legjendarë. Kur një shpirt djallëzor kërcënon të pushtojë botën, 5 heronjtë do të bashkojnë forcat për të shpëtuar...
 • Gjuetarët e Trolëve: Zgjimi i Titanëve (2021)

  image
  Titanët e lashtë, janë zgjuar nga urdhri i arkanëve me qëllim për të marrë në dorë magjinë që mund t'i kontrollojë të gjithë. Ndërsa rojtarët e arkadias janë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.