poster

Life Sentence

Life Sentence (2018)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10

Stella (Lucy Hale) has lived the last 8 years of her life making everyday count. 8 years ago she was diagnosed with cancer, but when she finds out that her cancer has been cured, she struggles to make some life choices. How do you make choices when there isn't a weight on your shoulders anymore?

ПРЕПОРАКИ
 • Телевизиски работи (2006)

  недела
  image
  Лиз Лемон е главна сценаристка на едно вечерно хумористично шоу. Таа уживала во својата работа до моментот кога нејзиниот нов шеф, дрскиот Џек Донахи, не наметнал...
 • Ридицулоуснесс (2011)

  недела
  image
  Водитељ емисије "Ридицулоуснесс", Роб Дирдек, проналази најсмешније аматерске видео снимке на интернету и од њих прави занимљиве и смешне емисије за сва времена....
 • Петочна вечера (2011)

  недела
  image
  Секоја петочна вечер, браќата Адам и Џони се враќаат во домот на своите родители на вечера. За нив, овој настан е неопходно маткање, неопходно е бидејќи добиваат...
 • Најди ме во Париз (2018)

  недела
  image
  Кога руската принцеза Лина Гриски, студентка на париското балетско училиште, случајно од 1905 г. патува низ времето до сегашноста, таа мора брзо да се прилагоди...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.