Годината е 1933-та и еден убиец коси низ Британија, и тоа во железничката мрежа. Тој е методичен и на местото на злосторството остава знак. Поаро, кој излегол од Скотланд јард, се фаќа во костец со овој суров соперник, додека на цена му се авторитетот и интегритетот.

Беше на каналите:

FOX Crime  

ПРЕПОРАКИ
 • Истрага на место на злосторството: Компјутерски криминал (2015)

  денес
  image
  Најновија серија из франшизе 'ЦСИ' долази од творца и продуцената серије 'ЦСИ: Екипа за очевид', а темељи се на стварним искуствима водеќе америчке цyбер...
 • Гѓица Марпле (2004)

  денес
  image
  Прослављена глумица Гералдине МцЕwан (Тхе Магдалене Систерс: Орангес Аре Нот тхе Онлy Фруит) тумачи лик проницљиве и знатижељне гѓице Јане Марпле коју је створила...
 • Худини и Дојл (2016)

  денес
  image
  Два сјајна човека 20. века: Хари Худини, генијални маѓионичар и Артур Конан Дојл, успешан писац и аутор "Шерлока Холмса" удружиќе снаге са Скотланд Јардом како би...
 • Кларис (2021)

  денес
  image
  Године 1993, годину дана након дешавања филма "Кад јагањци утихну", овај серијал истражује неиспричану причу о Кларис Старлинг која се враќа раду на терену и лову...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.