За да преживеат, братот и сестрата Софи и Себастијан мораат да ја црпат енергијата од други луѓе. „Бездушни“ ја следи нивната потрага по одговори зошто се вакви. Трагите ги водат до еден интернат со многу мрачни тајни.
„Бездушни“ е волшебен дански трилер за созревањето што ги комбинира енигматичните елементи на нордиските „ноар“ серии исполнети со мистицизмот на натприродното. Серијата ги прикажува Софи и Себастијан, брат и сестра со длабока мрачна и фатална тајна. За да преживеат, тие мораат да црпат енергија од другите луѓе. Ја следиме нивната потрага по одговори зошто се вакви, а потрагата ги води до Отмансгард, интернат кој и самиот има многу мрачни тајни.

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.