Беспрекорни тревници. Домаќински куќи. Големи усни. Операции на носови. Добредојдовте во предградијата, рајот за многумина. Но, за една тинејџерка од Њујорк, предградијата претставуваат уникатна верзија на пеколот. Заборавете на чистилиштето – ова е „Лимбоградие“. Со своите моторџиски чизми и голем ранец, 16-годишната Теса совршено се снаоѓа низ урбаната џунгла во која пораснала. Па, кога нејзиниот татко ја сели на подобро место, Теса доживува културен шок. Теса е градски пешак во свет каде мајките ги развозуваат сите во целосно натоварени џипови. Теса нема ништо од тоа. Таа пораснала само со својот татко и така ѝ се допаѓа животот. Дали Теса ќе ги промени предградијата или предградијата ќе ја променат неа? Дали ова двочлено семејство навистина има помалку од другите или е можно тие да имаат повеќе? „Лимбоградие“ е семејна комедија која бара од нас да не им судиме на нашите соседи ако не сме биле во нивната кожа.

Беше на каналите:

PRO 7  HBO2  

ПРЕПОРАКИ
 • Сила опасности (2020)

  image
  Цаптаин Ман има нову екипу помоќника суперјунака - Опасне снаге. Цаптаин Ман и Сцхwоз отварају лажну школу како би тренирали клинце да обуздају и контролирају...
 • Муќке (1981)

  image
  Лукави лондонски трговац Дерек Тротер сањари о богатству, али сваки његов сумњив посао и мутан план увек завршава катастрофално. У меѓувремену, мора да се брине и...
 • Без ријечи (2016)

  image
  Маја Димео (Минние Дривер) је посвеќена мајка која би урадила све за свог мужа Џимија и децу Реја, Дилана и Џеј Џеја. Џеј Џеј је њен најстарији син с посебним...
 • Сајнфелд (1989)

  image
  Серија која је почела као сваки други ситком, а израсла у најкомплексније телевизијско ремек дело, крије се иза презимена једног станд уп комичара. Сеинфелд је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.