Josh Gates and Christopher Lloyd set out an epic journey in search of the iconic DeLeorean Time Machine from the "Back to the Future" trilogy of movies, hoping to deliver it to The Michael J. Fox Foundation.

Се прикажува на каналите:

Discovery Science  

Беше на каналите:

Discovery Channel  

Следна епизода:

четврток, 29 декември 2022
10:24
Експедиција: Повратак у будуќност 1, Еп. 1, Џошова животна авантура
четврток, 29 декември 2022
11:12
Експедиција: Повратак у будуќност 1, Еп. 2, Дебакл са делореаном
петок, 30 декември 2022
10:24
Експедиција: Повратак у будуќност 1, Еп. 3, Готово без времена
петок, 30 декември 2022
11:12
Експедиција: Повратак у будуќност 1, Еп. 4, Велики Џош!
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.