ФИЛМОВИ Страница 1

 • Не во мојот двор

  вторник

  7.2.23

  18:20

  Не во мојот двор

  Nimby (2020)

  Црна комедија за нетолерантноста помеѓу толерантни луѓе. Мерви патува во родниот град во Финска, со нејзината германско-иранска девојка Ката за да се соочи со родителите и да им ја каже вистината, но сфаќа дека и...

 • Синоними

  вторник

  7.2.23

  18:30

  Синоними

  Synonymes (2019)

  Драма. Млади Израелац узима свој француско-хебрејски рјечник и одлази у Париз како би побјегао од свог подријетла... Берлински меѓународни филмски фестивал, 2019.: награда ФИПРЕСЦИ у натјецатељском програму (Надав...

 • Куќата на големата мама 2

  вторник

  7.2.23

  18:55

  Куќата на големата мама 2

  Big Momma's House 2 (2006)

  ФБИ-агент повторно се преправа во крупна стара жена за да работи како дадилка во куќата на лице осомничено за криминал.

 • Зора

  вторник

  7.2.23

  19:00

  Зора

  Zora (2020)

  Во блиска иднина, избувнуваат нови конфликти во една осамена долина. Луѓето ги напуштаат домовите, бегајќи од насилството во неизвесност. Ика, Матија и нивните две деца, Каја и Никола, се длабоко поделени дали да...

 • Богатството на Тиламук

  вторник

  7.2.23

  19:15

  Богатството на Тиламук

  The Tillamook Treasure (2006)

  Четиринаесет годишната Џули се сели во приморскиот град Манзанита, Орегон, кога нејзиниот татко ќе ја изгуби работата. Семејството тешко се навикнува на животот во малиот град. Но за брзо време до нејзе доаѓа приказна...

 • Љубов и пријателство

  вторник

  7.2.23

  19:35

  Љубов и пријателство

  Love & Friendship (2016)

  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да најде сопруг за својата ќерка Фредерика, но и за себе....

 • Бесконечно

  вторник

  7.2.23

  20:00

  Бесконечно

  Infinite (2021)

  За Јуан Меколи (Марк Валберг), вештините што ги нема научено и сеќавањата за местата што не ги посетил го прогонуваат неговиот живот. Јуан е на раб на нервен слом поради тоа што го бара групата наречена...

 • Црвени светла

  вторник

  7.2.23

  20:25

  Црвени светла

  Red Lights (2012)

  Двајца истражители на паранормални измами, ветеранката д-р Маргарет Матесон и нејзиниот млад асистент Том Бакли, проучуваат најразлични метафизички феномени со цел да го докажат нивното лажно потекло. Сајмон Силвер,...

 • Игран филм

  вторник

  7.2.23

  20:30

  Игран филм

 • ЏФК

  вторник

  7.2.23

  21:00

  ЏФК

  JFK (1991)

  Приказна за дејствата на Обласниот јавен обвинител на Њу Орлеанс, Џим Гарисон, кој прифатил да го испитува убиството на претседателот Џон Ф. Кенеди во Далас, Тексас, во

 • Доброчинител

  вторник

  7.2.23

  21:00

  Доброчинител

  The Benefactor (2015)

  Филантроп се вмешува во бракот на штотуку венчаниот млад брачен пар, за повторно да го доживее сопственото минато.

 • ДЕВОЈКИ НА ЛЕТОТО

  вторник

  7.2.23

  21:00

  ДЕВОЈКИ НА ЛЕТОТО

  Model Ball (2008)

  Приказна за Џејк Мекбрајд, „најдобриот софтбол-играч во лигата“, кој се обложува со својот најдобар пријател дека ќе го освои првенството со тим од модели. Заедно, Џејк и неговата братучеда модел, Холи, наоѓаат...

 • Одредот на отпишаните: Нова мисија

  вторник

  7.2.23

  21:05

  Одредот на отпишаните: Нова мисија

  The Suicide Squad (2021)

  Добре дојдовте во пеколот познат како Бел Рев, затвор со највисока стапка на смртност во САД. Таму се затворени најлошите супер злосторници кои ќе направат сè за да излезат - дури и да ѝ се придружат на супер тајната...

 • Писател од сенка

  вторник

  7.2.23

  21:10

  Писател од сенка

  The Ghost Writer (2010)

  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише своите мемоари. Кога неговиот соработник ќе се удави, на...

 • Човек-пајак 2

  вторник

  7.2.23

  21:10

  Човек-пајак 2

  Spider-Man 2 (2004)

  Питер Паркер (Тоби Мегваер) се обидува да балансира со часовите на факултет и со работата како фотограф, додека го одржува својот таен живот како костимиран борец за криминал, Човекот-пајак. Паркер, исто така, се бори...

Почеток « 1 2 3 ... 64 65 66 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.