poster

The Rising Hawk

The Rising Hawk (2019)

акција, драма, историски | Украина, САД
Режисер: John Wynn, Akhtem Seitablaev

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.8/10

СОДРЖИНА

During the 13th Century, Zakhar Berkut and his wife Rada lead a group of high-landers in Carpathian Mountains. Unfortunately, their tranquil existence is soon threatened by Burunda Khan, a powerful Mongolian general who leads his massive armies west in search of new lands to conquer. Forced to protect their village, Zakhar and Rada send their sons, Ivan and Maksim, to ask for help from Tugar Volk, a wealthy boyar who has recently arrived from King. After his strong-willed daughter Myroslava and Maksim survive a dangerous encounter together, Tugar Volk pledges to defend the villagers against the Mongols. But when a mutual attraction sparks between Myroslava and Maksim, Tugar Volk forbids them from continuing their relationship. Meanwhile, Burunda Khan faces questions from his warriors about his motivation and military strategy for the impending invasion. As war breaks out, both sides suffer devastating casualties. Redoubling his efforts, Burunda Khan unleashes the full fury of his ...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киборг 2 (1993)

  денес
  image
  Во 2074 година, Корпорацијата „ПинВил“ го креира хуманоидниот киборг Касела Кеш Риз. Киборгот е дизајниран за да се уншти конкурентската фирма. Но нештата ќе се...
 • Механичар (2011)

  денес
  image
  Артур Бишоп е елитен убиец со единствен талент за чисто елиминирање на целите. По убиството на неговиот ментор и добар пријател, сака неговите убијци да платат.
 • Honest thief (2020)

  денес
  image
  Озлогласен крадец, се пријавува самиот во полиција за да може конечно да води чесен живот. Но, работите не одат според планот, двајца агенти од ФБИ го измамуваат.
 • Gospodarot na prstenite: Vrakjanjeto na kralot (2003)

  денес
  image
  Во расплетот на епското ремек-дело на Џ.Р.Р. Толкин, „Господар на прстените“, додека војските се собираат за конечната битка што ќе ја одреди судбината на светот,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.