poster

Мистериите на Хроникл: Погрешен човек

The Chronicle Mysteries: The Wrong Man (2019)

Режисер: Terry Ingram

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Најдено е тело на жена која е исчезната три години. Сопругот, ослободен поради недостиг на докази, но сега сметан за виновен, бара помош од Алекс. Додека таа го истражува случајот, Дру ги проучува матните зделки на транспортна компанија.
Во „Погрешниот човек“ последната едиција на крими подкастот на Алекс Мекферсон (Алисон Свини), таа истражува три години старо убиство на една жена чие тело неодамна е откриено. Преразгледувајќи го случајот, Алекс ја открива шокантната вистина за убиецот и помага да бидат ослободени двајца луѓе кои погрешно биле обвинети за злосторството. Во меѓувреме, нејзиниот партнер Дру (Бенџамин Ајрес) започнува да ги истражува матните зделки на една транспортна компанија.

Слики

Мистериите на Хроникл: Погрешен човекМистериите на Хроникл: Погрешен човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Хроникл: Длабока вода (2019)

  вторник
  image
  Алекс Мекферсон ја истражува смртта на еден човек чија сопруга речиси сигурно ќе биде осудена за убиство. Но наскоро Алекс е уверена дека сопругата е невина, а...
 • Писател од сенка (2010)

  вторник
  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Последњи посао (2017)

  вторник
  image
  Наиме, морају се борити против страшног борбеног пса, а у исто време промишљају о љубави, страху и погрешним потезима који су их довели на место на коме се налазе...
 • Граница (2018)

  вторник
  image
  Граничарката Тина има неверојатна способност да препознае криумчарење. Еден ден од траектот се симнува сомнителен човек, кој неможе да го прочита. Кога нема да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.