poster

Љубовта сака случајности

Aşk Tesadüfleri Sever 2 (2020)

романса | Турција
Режисер: Ipek Sorak, Ömer Faruk Sorak

Каде да се погледне
U kinima od 12.3.20
Cineplexx

СОДРЖИНА

„Љубовта сака случајности 2“, повторно ни кажува како судбината ѝ служи на вечната љубов на посебен начин.
Овој филм ни ветува незаборавна љубовна приказна со случајности која ги надминува сите пречки, дури и време, далечина и распаѓање.
Филмот почнува во Балат, Истанбул во раните 60-ти. За време на тие години, Балат е космполитско предградие, каде црквите и џамиите постојат една до друга, Турци и Грци живеат во хармонија.
Нико, 19, младо и згодно момче со Грчко потекло, сосем случајно запознава турчинка, Сема која има 17 години. Додека на радио свири една романтична и нежна песна, Нико е фасциниран од Сема...
Истата песна нѐ носи во денешен ден, од Истанбул во Анкара, на друга средба. Дефне почнува да ја пее истата песна на сцена и очите на Керем се вперени во неа. Целиот звук околу него исчезнува и само нејзиниот глас се слуша.

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Десперадо (1995)

  денес
  image
  Hladnokrvni revolveraš putuje od grada do grada ubijajući narko dilere koji su na bilo koji način umešani u ubistvo njegove voljene Domino.... Nimalo dosadan film...
 • Бевме војници (2002)

  денес
  image
  Bila je to prva velika bitka u Vijetnamu, u kojoj su učestvovale američke snage. Godine 1965, pukovnik Hal Mor i njegov odred koji čini 400 ljudi, spustili su se...
 • Посмртно (2004)

  денес
  image
  По бруталното убиство на сопругата, клупскиот телохранител, Бен Арчер, влегува во војна со кинеските тријади.
 • Другите дечки (2010)

  денес
  image
  Несоодветните детективи на њујоршката полиција, Гембл и Хојц (Вил Фарел и Марк Валберг) се осудени на доживотна канцелариска работа. Тие се мразат меѓусебно, како...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.