СОДРЖИНА

У овом драматичном судском трилеру, поручник Даниел Кафи, морнарички адвокат који никада пре тога није ни ушао у судницу, брани двојицу тврдоглавих маринаца који су оптужени за убиство свог колеге. Цела његова одбрана је базирана на чињеници да је над војником Сантијагом који је био жртва извршена такозвана "Шифра Црвено". Пуковник Џесап и двојица старијих официра су више него вољни да помогну у истрази, меѓутим Кафи зна да ту несто није у реду и заплет почиње кад се Кафи и Џесап наѓу на супротстављеним странама

Слики

Неколку добри луѓеНеколку добри луѓеНеколку добри луѓеНеколку добри луѓеНеколку добри луѓеНеколку добри луѓеНеколку добри луѓеНеколку добри луѓеНеколку добри луѓеНеколку добри луѓе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зборови (2012)

  денес
  image
  Млад писател конечно доживува успех објавувајќи го својот роман. Има само еден проблем - тој не го напишал романот. Принуден е да ја плати цената за кражба на...
 • Незаведени (2017)

  денес
  image
  Компилација на четири приказни за дилемите низ кои поминуваат луѓето без документи при своите патувања. Секоја приказна прикажува различен стадиум од патувањата...
 • Вистина и правда (2019)

  денес
  image
  Естонија, 1870. Младиот фармер Андрес мора да се бори со тешка работа, злобен сосед и сопственото семејство и верувања за да ја трансформира сиромашната земја во...
 • Денови во облаците (2007)

  денес
  image
  Филмот на Силви Солдини „Облачни денови” (Giorni e nuvole), напишан заедно со Дориана Леондеф, Францеко Пиколо и Федерика Понтремоли е приказна за Елса и Мишел....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.