СОДРЖИНА

Загубени по трагична авионска несреќа, двајца туѓинци мора да се поврзат за да ги преживеат екстремните елементи на далечна планина покриена со снег. Кога дознаваат дека помошта не доаѓа, тие се впуштаат во опасно патување низ дивината.
Загубени по трагична авионска несреќа, двајца туѓинци мора да се поврзат за да ги преживеат екстремните елементи на една далечна планина покриена со снег. Кога дознаваат дека помошта не доаѓа, тие се впуштаат на опасно патување преку стотици километри дивина, бодрејќи се еден со друг да издржат и откривајќи сила кога не ја сметале за возможна. Филмот е режиран од номинираниот за „Оскар“ Хани Абу-Асад, а во главните улоги се оскаровката Кејт Винслет и добитникот на „Златен глобус“ Идрис Елба.

Слики

Планината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу нас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсада Алкатраза (2002)

  среда
  image
  У овом филму Сасха Петрошевичи Ник Фрејзер се наѓу изненада у затвору “Нови Алкатраз” зато што је Ник убио полицајца. Све време у затвору они имају туче са...
 • Витешки и дење (2010)

  среда
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  среда
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Ѕвездени патеки (2009)

  среда
  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.