рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(41 глас)

Содржина

Загубени по трагична авионска несреќа, двајца туѓинци мора да се поврзат за да ги преживеат екстремните елементи на далечна планина покриена со снег. Кога дознаваат дека помошта не доаѓа, тие се впуштаат во опасно патување низ дивината.
Загубени по трагична авионска несреќа, двајца туѓинци мора да се поврзат за да ги преживеат екстремните елементи на една далечна планина покриена со снег. Кога дознаваат дека помошта не доаѓа, тие се впуштаат на опасно патување преку стотици километри дивина, бодрејќи се еден со друг да издржат и откривајќи сила кога не ја сметале за возможна. Филмот е режиран од номинираниот за „Оскар“ Хани Абу-Асад, а во главните улоги се оскаровката Кејт Винслет и добитникот на „Златен глобус“ Идрис Елба.

Слики

Планината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу насПланината помеѓу нас

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Шнајдерката (2015)

  image
  Приказна за прекрасната и надарена Тили Даниџ (Оскаровката Кејт Винслет). Откако со години работела во париските куќи на високата мода, Тили се враќа дома во...
 • Мускетарот (2001)

  image
  Д'Артањан заминува од своето село во Гаскоња и оди во Париз каде што сака да стане еден од елитните мускетари на кралот, но и да го најде човекот што му го убил...
 • Торнадо (1996)

  image
  Џо Хардинг лансира направа што може да собира податоци од центарот на торнадо. Нејзиниот поранешен сопруг, Бил, пронаоѓачот на машината, ѝ се придружува во ловот...
 • Окорели специјалци (1990)

  image
  Они су једини који могу зауставити терористе, они су "морнаричке фоке". Елитна јединица позната као "морнаричке фоке" послата је у мисију спасавања таоца...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.