poster

Јелка на крову

The Rooftop Christmas Tree (2016)

Режисер: David Winning

рејтинг: 6.2/10

Содржина

Адвокат Сара Рајт не може да провали зашто њен тврдоглави комшија, г. Ландис, сваког Божиќа ставља јелку на кров; али убрзо открива да би то могло да уједини још два срца овог Божиќа као демонстрација моќи љубави.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Последњи поклон (2006)

  image
  После смрти невероватно богатог Реда Стивенса, његов унук Џејсон Стивенс нада се да отварање тестамента преминулог биќе обична,финансијски корисна за њега -...
 • Монте Карло (2011)

  image
  Скородипломираната средношколка Грејс и нејзината најдобра пријателка Ема ги откачуваат своите работни места како келнерки во Тексас за да одат на патување во...
 • Приказна за Пепелашка: Си била една песна (2011)

  image
  Младата Кејти има глас на суперѕвезда. Но, кога Кејти за малку ќе го оствари својот сон, нејзината љубоморна полусестра се обидува да ѝ ја украде славата......
 • Шта ако... (2010)

  image
  15 years ago, Ben Walker left his girlfriend, his hometown, and his ministry calling for a business opportunity. Now he has a high-paying career and a trophy...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.